The Big 60
"Cream of the Crop"

GIRL'S  TEAMS-Nov 5

Team 8
 

112 Stephanie Yatko –Our Lady of Peace  2021
51 Raven Morgan – Cedar Crest  2019
33 Lauren Shedleski – Mount Carmel 2021
27 Amanda Smida – Avon Grove 2019
21 Abigail Wilkerson – Bishop Grimes NY 2019
13 Teira Johnson – Kent County MD 2018
7 Laniya Ellenwood – Neptune NJ  2020
116 Melissaann  Clark – Nazareth Academy 2018
17 Emada Loe – Greater Johnstown 2018

Team 9
 

93 Aunbrielle Green – CD  East 2018
35 Olivia Macedo  - CD East 2018
32 Taylor Huyck – Susquehanna Community 2020
26 Taniece Redden – EHS, MD 2019
20 Ebony Reddick – Pottstown 2018
12 Onyera Hinton – Oakcrest 2019
6 Disha Prabhudesai – John  P. Stevens NJ 2019
39 Destini Monroe – Fluvanna (Palmyra VA) 2021
41 Deliah Smith - FDR  (Hyde Park NY) 2020
 

Team 10
 

77  Selena Mann  - St. Joseph’’s Academy 2019
36  Sunniva Nyhus – Patriot VA 2018
31 Reese Harden – Hereford MD 2020
18 Kennedy O’Brien – Red Land 2022
11 Ireland Smith – George Washington 2020
4 Ta’Niya Kees – Park School Baltimore MD 2019
38 Kaitlyn Fetzer – Richland  2018
42 -Diamond Bryant - Clarksville Academy  TN 2021
44  Mercedes Chatham - Bishop McDevitt  2020
 

Team 11

71  Neveyah Chester – Coatesville  2021
34  Kay Burke – Altoona 2018
30 Hayley Bestrycki – Holy Cross 2019
24 Sarah Fitzpatrick – Lower Merion 2018
16 Hallee Herrington – Philipsburg 2019
10 Mia Rudalavage – Valley View 2020
3 Elsie Sylvetser – Pope John Paul II 2019
37 Ayanna Revnell – Westtown 2020
445 Diana Mosten - Bishop McDevitt  2020

 



Destini Monroe
Fluvanna  (Palmyra  VA)

Live streaming link for Sunday 
Note: We still have spots left for girls, email wgaffey@pa.net to get a spot.

Questions or corrections,  call Bill Gaffey  717-545-0872

Court 1                  Court 2
8:30-    2-7                    8-13     

 9::06   3-6                   9-12     

9:42     4-5                  10-11  

10:18-    1-2                 8-9    

10:54-     4-7               10-13 

11:30-    5-6                 11-12 

12:06-    1-3                  8-10   

12:42-    4-2                11-9      

1:18        6-7                 12-13

1:54         1-4                  5-3

 will end at  2:30


players only have to arrive a half hr
before their  first game

Players can leave after their third game is over.

 

 

 


Hallee Harrington  (2019)
Philipsburg-Oceola (PA)

averaged 30.3 /also 77 treys

 


We post the names of the
colleges as they sign in to watch
 


Now it's on to the regular season!!

Remember:  It's nice to be important,
              but its more important to be nice!

 



 

Team 12

70 Selena Robinson – Oakdale MD 2018
107 Sofia Battista  - Passack Valley  NJ 2020
29 Lindsey  Welsh – Old Forge  2020
23 Kendall Bossler – Wilson West Lawn 2018
15 Hannah Roedel – Western Wayne  2018
9 Raqayyah Neal – Prep Charter  2018
1 Josey Klingenburg – Manchester Valley MD 2019
5 Nayyirah  Neal – Prep Charter 2018
43  Tyla Jennings -  Bishop McDevitt  2020

 

Team 13

52 Ellie Nittinger – Waverly NY 2018
78 Zoie Smith – Berlin Brother’s Valley 2019
28 DaNya Smith – Thomas Stone MD 2020
22 Ashton Ball – Spring Grove 2018
14 Aliyssa Neal – Morgantown 2018
8 Katie Lipinski – Hazleton 2019
40 Cara Bako – Bishop Walsh MD 2020
19 Imani Parker – Old Mill MD 2019

 

 

 

Alphabetical Girl's List
40 Cara Bako 5'7 Bishop Walsh  (MD) 2020
22 Ashston Ball 5'7 Spring Grove 2018
107 Sofia Battista 6'1 Pascack Valley  (NJ) 2020
30 Haley Bestrycki 5'8 Holy Cross 2019
23 Kendall Bossler 5'7 Wilson West Lawn 2018
42 Diamond Bryant   Clarksville Academy  (TN) 2021
34 Kay  Burke 5'9 Altoona Area 2018
71 Neveyah Chester 6'0 Coatesville 2021
44 Mercedes Chetham x Bishop McDevitt 2020
116 Meilssaann Clark 5'6 Nazareth Academy 2018
7 Laniya Ellenwood 5'4 Neptune  (NJ) 2020
38 Kaitlyn Fetzer x Richland 2018
24 Sarah FitzPatrick 5'7 Lower Merion 2018
93 Aunbrielle Green 6'0 C D East 2018
31 Reese Harden 5'8 Hereford  (MD) 2020
16 Hallee Herringtom 5'6 Philipsburg 2019
12 Onyera Hinton 5'5 Oakcrest 2019
32 Taylor Huyck 5'8 Susquehanna Community 2020
43 Tyla Jenning 5'4 Bishop McDevitt 2020
13 Teira Johnson 5'5 Kent County  (MD) 2018
4 Ta'Niya Kees 5'3 Park School (Baltimore MD) 2019
1 Josey Klingenberg 5'1 Manchester Valley  (MD) 2019
8 Katie Lipinski 5'4 Hazleton 2019
17 Emada Loe 5'6 Greater Johnstown 2018
35 Olivia Macedo 5'9 C D East 2018
77 Selena Mann 6'0 St. Joseph's Academy 2019
39 Destini Monroe 5'4 Fluvanna  (Palmyra  VA) 2021
51 Raven  Morgan 5'10 Cedar Crest 2019
45 Diana Mosten 5'4 Bishop McDevitt 2020
5 Nayyirah Neal 5'3 Prepartory Charter School 2018
9 Raqayyah Neal 5'4 Prepartory Charter School 2018
14 Aliyssa Neal 5'5 Morgantown 2018
52 Ellie Nittinger 5'10 Waverly  (NY) 2018
36 Sunniva Nyhus 5'9 Patriot  (VA) 2018
18 Kennedy O'Brien 5'6 Red Land 2022
19 Imani Parker 5'6 Old Mill  (MD) 2019
6 Disha Prabhudesai 5'3 John P. Stevens (NJ) 2019
26 Taniece Redden 5'7 EHS  (MD) 2019
20 Ebony Reddick 5'6 Pottstown 2018
37 Ayanna Revnell 5'9 Westtown 2020
70 Selena Robinson 5'10 Oakdale  (MD) 2018
15 Hannah Roedel 5'5 Western Wayne 2018
10 Mia Rudalavage 5'4 Valley View 2020
33 Lauren Shedleski 5'8 Mount Carmel 2021
27 Amanda Smida 5'7 Avon Grove 2019
11 Ireland  Smith 5'4 George Washington 2020
28 DaNya Smith 5'7 Thomas Stone  (MD) 2020
41 Deliah Smith 5'3 FDR  (Hyde Park NY) 2020
78 Zoie Smith 5'11 Berlin Brothersvalley 2019
3 Elsie Sylvester 5'2 Pope John Paul II 2019
29 Lindsey Welsh 5'7 Old Forge 2020
21 Abigail Wilkerson 5'6 Bishop Grimes (NY) 2019
112 Stephanie Yatko 6'2 Our Lady of Peace 2022
46          
47          
48          
50          
113          
58          
59          
60          
53          
25