The Big 60
"Cream of the Crop"

BOY'S  TEAMS-Nov 5

Team 1
 

112 Jamir Watkins – Trenton Catholic Academy 2021
103 Gregory Venuto – Lehighton 2018
96 Maxime Broh – Zadok Magruder 2018
89 Luke  Hallman – Northwestern Lehigh  2020
82 Kalil Harris – Cordia 2020
74  Tyrone Parker – West Philadelphia 2018
61 Samuel Yadush – Northwestern Lehigh 2019
71 Elias Ortiz – Quakertown Community 2019
14 Angel Rodriguez – Guilderland Academy (Albnay NY) 2019
50 Alec Kulina – Bishop McDevitt 2019

 

 

Team 2

 

111 Luke Spellman – Westfield NJ 2018
102 Conor Sullivan – Wooton MD 2018
95  Noah Baker – Spring Ford 2019
88 Joe English – Trinity Christian (Morgantown WV) 2018
80 Steven  Yannett – Palisades 2020
67 Bobby Lewitt – Kinnelon NJ 2019
33 Ismael Camara – McNair Academic NJ 2019
72 Jalin Robinson – Red Lion Christian Academy 2018
15 Nate English – Trinity Christian (Morgantown WV) 2019
116 Robert Vacco - Monroe Woodbury  (NY)

Team 3

 

110 Shawn Booker – Manhattan College for Advertising NY 2018
117 Julian Mincey – Weymouth MA 2018
94 Ray Amato – Kittatinny Regional NJ 2018
87 Anthony Cortese – Lenape NJ 2020
79 Jayden Reeves – Millbrook School NY 2019
66 Christopher Hartley – Northern 2020
34 Tavion Brooks – Ithaca NY 2020
73 Avery Walker – Donegal 2018
115 Nicholas Jones – Freedom VA 2019

Team 4

109 Zachary Zalewski – Sussex Academy 2019
101 Eric Rowland – Henry Lackey School  2020
93 Raemond Thompson – Clarksburg MD 2018
86 Anthony Brown – York Suburban 2020
78 Sebastione Gonzalez – Virginia Academy VA 2018
81 Devon  Lee – Bishop McDevitt 2020
49 Jayson Pilsitz – Bishop McDevitt 2020
29 Justin Hawkes – Magruder MD 2018
113 Joseph Parsons  - Dallas  2018

 



Spooky Nook is the largest and most innovative indoor sports complex in the country with  32.indoor basketball courts, four field hockey courts, 10 volleyball courts, six soccer fields, as well as a 60-yard indoor track and a full-sized baseball field.

 

Live streaming link for Sunday 
Note: We still have spots left for girls, email wgaffey@pa.net to get a spot.

Nov 5th   SCHEDULE
Boys teams  1-7---------------Girls Teams  8-13-

Court 1                  Court 2
8:30-    2-7                    8-13     

 9::06   3-6                   9-12     

9:42     4-5                  10-11  

10:18-    1-2                 8-9    

10:54-     4-7               10-13 

11:30-    5-6                 11-12 

12:06-    1-3                  8-10   

12:42-    4-2                11-9      

1:18        6-7                 12-13

1:54         1-4                  5-3

 will end at  2:30


players only have to arrive a half hr
before their  first game

Players can leave after their third game is over.

 

 

 


Zahree Harrison
Cheltenham, 2020
 
  5’10 Point Guar
d

 


We post the names of the
colleges as they sign in to watch
 


Now it's on to the regular season!!

Remember:  It's nice to be important,
              but its more important to be nice!

 



 

Team 5

108 George Tinsley – Abington Heights 2019
100 Josh Parra – Milton Hershey  2020
92 Jesse Randolph – Cherry Hill West NJ 2018
85 Timothy Webster – North East 2018
77 Derrick Golden – BGA Prep Edison NJ  2019
65 Malik Harrington – Freedom 2020
68 Brett Dewees – Manchester Valley MD  2020
8 Malachy Lacy – Renaissance Academy 2020
114 Paris Hickman - Concord  (DE)  2018

 

Team 6

107 Jackson Luneburg – Downingtown West 2020
99 Adam Habouche – McNair Academic NJ 2019
91 Jacob Kester – Holy  Redeemer 2019
84 Joshua Jones – Long Reach 2018
76 Nasir Brown – St. Elizabeth NJ 2020
64 A’Majhia Carroll – Indian Head MD 2020
69 Winston Edwards – Pocono Mtn. East 2019
17 Michael  Hendrickson  - Holmdel  NJ  2020
63 Brandon Cahill – Red Hook Central   2021

118 Shawn Falk -  Wallkill Valley RHS  (NJ)  2020
 

 

Team 7

105 Andrew Kelly – Malvern Prep 2018
98 Josiah Gregg – McDonough MD 2019
90 Ryan Holland – Monroe Woodbury NY 2019
83 Connor Hostetter – Manheim Central 2018
75 Kenneth Vincent – Woodbridge DE 2019
62 Hunter Borgman – Boyertown  2019
70 Zahree Harrison – Cheltenham  2020
12 Thomas Lewis – Greencastle-Antrim  2021
104 Dezmon Gaither - TBA

 


 

An MVP is chosen for each game and interviewed live on nationwide TV

Alphabetical Boy's List
94 Ray Amato 6'4 Kittatinny Regional  (NJ) 2018
95 Noah Baker 6'4 Spring Ford 2019
110 Shawn  Booker 6'6 Manhattan College for Advertising (NY) 2018
62 Hunter Borgman 6'0 Boyertown 2019
96 Maxime Broh 6'4 Zadok  Magruder  (MD) 2018
34 Tavion Brooks 5'10 Ithaca  (NY) 2020
76 Nasir Brown 6'1 St. Elizabeth  (NJ) 2020
86 Anthony Brown 6'3 York Suburban 2020
63 Brandon Cahill 6'0 Red Hook Central 2021
33 Ismael Camara 5'10 McNair Academic  (NJ) 2019
64 A'Majhia Carroll 6'0 Indian Head  (MD) 2020
87 Anthony Cortese 6'3 Lenape  (NJ) 2020
68 Brett DeWees 5'10 Manchester Valley  (MD) 2020
69 Winston Edwards 5'10 Pocono Mt. East 2019
15 Nate English 5'8 Trinity Christian (Morgantown WV) 2019
88 Joe English 6'3 Trinity Christian (Morgantown WV) 2018
104 Dezmon Gaither 6'5 McDonough  (MD) 2018
77 Derrick Golden 6'1 BGA Prep (Edison NJ) 2019
78 Sebastione Gonzalez 6'1 Virginia Academy  (VA) 2018
98 Josiah Gregg 6'4 McDonough  (MD) 2019
99 Adam Habouche 6'4 McNair Academic  (NJ) 2019
89 Luke Hallman 6'3 Northwestern Lehigh 2020
65 Malik Harrington 6'0 Freedom 2020
82 Kalil Harris  6'2 Cordia 2020
70 Zahree Harrison 5'10 Cheltenham 2020
66 Christopher Hartley 6'0 Northern York  (PA) 2020
29 Justin Hawkes 5'9 Magruder  (MD) 2018
17 Michael Hendrickson 5'9 Holmdel  (NJ) 2020
114 Paris Hickman 5'11x Concord  (DE) 2018
90 Ryan Holland 6'3 Monroe Woodubury NY) 2019
83 Connor Hostetter 6'2 Manheim Central 2018
84 Joshua Jones 6'2 Long Reach  2018
115 Nicholas Jones 5'10 Freedom  (VA) 2019
105 Andrew Kelly 6'5 Malvern Prep 2018
91 Jacob Kester 6'3 Holy Redeemer 2019
50 Alec Kulina 5'9 Bishop McDevitt 2019
8 Malachy Lacy 5'6 Renaisssamce Academy 2020
81 Devon Lee 6'0 Bishop McDevitt 2020
12 Thomas  Lewis 5'9 Greencastle-Antrim 2021
67 Bobby Lewitt 6'0 Kinnelon  (NJ) 2019
107 Jackson Luneburg 6'5 Downingtown West 2020
117 Julian  Mincey 6'11 Weymouth (MA) 2018
71 Elias Ortiz 5'10 Quakertown Community 2019
74 Tyrone Parker 6'0 West Philadelphia 2018
100 Josh Parra 6'4 Milton Hershey School 2020
113 Joseph Parsons 6'4 Dallas 2018
49 Jayson Pilsiz 59 Bishop McDevitt 2020
92 Jesse Randolph 6'3 Cherry Hill West  (NJ) 2018
79 Jayden Reeves 6'1 Millbrook School  (NY) 2019
72 Jalin Robinson 5'10 Red Lion Christian Academy 2018
14 Angel Rodriguez 5'3 Guilderland  (Albany  NY) 2019
101 Eric Rowland 6'4 Henrey Lackey   2020
111 Luke Spellman 6'6 Wastfield  (NJ) 2018
102 Conor Sullivan 6'4 Wootton   (MD) 2018
93 Raemond Thompson 6'3 Clarksburg (MD) 2018
108 George Tinsley 6'5 Abington Heights 2019
116 Robert Vacco 5'10 Monroe Woodbury  (NY) 2018
103 Gregory Venuto 6'4 Lehighton 2018
75 Kenneth Vincent 6'0 Woodbridge  (DE) 2019
73 Avery  Walker 5'11 Donegal 2018
112 Jamir Watkins 6'6 Trenton Catholic Academy  (NJ) 2021
85 Timothy Webster 6'2 North East  2018
50 Dylan Wells ? Halifax 2019
61 Samuel Yadush 5'9 Northwestern Lehigh 2019
80 Steven Yannett 6'1 Palisades  2020
109 Zachary Zalewski 6'5 Sussex Acadeny 2019
118 Shawn Falk 5'11 Wallkill Valley  (NJ) 2020
119 Edward Ohene-Yeboah 6'0 Bordentown  (NJ) 2019
46 Tyler Petrosky 5'11 Bishop McDevitt 2019
47 Jaraud Smith 6'1 Bishop McDevitt 2019
120          
97          
106